ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

سرمقاله

سرمقاله - مجله موفقیت شماره 388

سرمقاله - مجله موفقیت شماره 388

موسیقی‌درمانی روشی است در جهت برخی اهداف درمان. از موسیقی در جهت بازیافت، نگهداری و تقویت سلامت جسم و روان استفاده می‌شود. دکتر «کامپل» با تحقیقاتی در مورد موتزارت، نابغه موسیقی، به این نتیجه رسید که در دوران بارداری همسرش، وقتی پیانو می‌نواخت، جنین تحت‌تاثیر قرار می‌گرفت؛.....

یاد خدا آرام‌بخش قلب‌هاست

نُت‌هایی برای زندگی

موسیقی‌درمانی روشی است در جهت برخی اهداف درمان. از موسیقی در جهت بازیافت، نگهداری و تقویت سلامت جسم و روان استفاده می‌شود. دکتر «کامپل» با تحقیقاتی در مورد موتزارت، نابغه موسیقی، به این نتیجه رسید که در دوران بارداری همسرش، وقتی پیانو می‌نواخت، جنین تحت‌تاثیر قرار می‌گرفت؛ به‌طوری‌که کودکان متاثر از موسیقی موتزارت حافظه بهتری داشتند، هوش موسیقی‌شان بالا می‌رفت و ریاضیات را بهتر درک می‌کردند. امروزه در اغلب کشورهای مترقی به مادران توصیه می‌شود که این نوع موسیقی را گوش دهند. این روش درمانی به زمان ارسطو و افلاطون برمی‌گردد و درمان مصدومین جنگ جهانی اول هم با کمک موسیقی تسریع شد.

در موسیقی‌درمانی دو روش اساسی وجود دارد: فعال و غیرفعال.

در روش اول، نواختن و خواندن اساس کار است؛ زیرا واکنش‌های عاطفی، ذهنی و جسمی ایجاد می‌کند. اما در روش غیرفعال، مراجع با گوش‌دادن و شنیدن موسیقی مورد درمان قرار می‌گیرد و فقط واکنش عاطفی و ذهنی صورت می‌گیرد. در مبتلایان به اوتیسم و اختلالات یادگیری و توان‌بخشی، موسیقی‌درمانی منجر‌به توان‌بخشی ذهنی و بهبود توجه و تمرکز و مهارت‌های گفتاری می‌شود.

همکاران من در این شماره روش موسیقی‌درمانی را مورد بررسی قرار داده‌اند. امیدوارم از خواندن این شماره موفقیت لذت ببرید.

شاد باشید

احمد حلت

تعداد بازدید: 822 تاریخ بروز رسانی: سه شنبه 2 بهمن ماه 1397
  ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.