ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

سرمقاله

سرمقاله -مجله موفقیت شماره 378

«هر روز از هر لحاظ بهتر و بهتر می‌شوم» خودبیمارانگاری نوعی اختلال روانی است که فرد در اثر اضطراب بیش‌از‌حد، وجود یک یا چند بیماری را در خود احساس می‌کند. به غیر از عوامل ژنتیک و وراثت، دریافت سطحی از مطالبی که در رسانه‌ها مطرح می‌شود ...........

غلبه بر تلقین منفی

«هر روز از هر لحاظ بهتر و بهتر میشوم»

خودبیمارانگاری نوعی اختلال روانی است که فرد در اثر اضطراب بیشازحد، وجود یک یا چند بیماری را در خود احساس میکند. به غیر از عوامل ژنتیک و وراثت، دریافت سطحی از مطالبی که در رسانهها مطرح میشود و اتفاق مشابهی که در یکی از نزدیکان پیش میآید هم گاهی فرد را دچار این اختلال میکند. امروزه روانشناسان با استفاده از درمان شناختی‌‌ رفتاری و گروهدرمانی نسبت به درمان اقدام میکنند؛ البته داروهای ضدافسردگی هم میتواند به ما در این مورد کمک کند.

یاران عزیز دل

جالب است بدانید گاهی حتی علائم بیماری با تلقین منفی در وجودمان خود را نشان میدهد. تب، دردهای عضلانی، بیاشتهایی و سرگیجه بهقدری روی جسم و جان ما اثر میگذارد که فکر میکنیم کارمان تمام است. توصیههای زیر میتواند به شما در مورد این توهم کمک کند:

1. تمرینات مراقبه و ریلکسیشن را در برنامه روزانهتان به کار بگیرید.

2. برای آرامش خاطر خود هر شش ماه یا یک سال چکاپ پزشکی انجام دهید.

3. امروزه بیشاز 90درصد بیماریها درمان دارند و تاثیر انرژی مثبت و تلقینات کلامی، حتی در صورت بروز بیماری، میتواند حال شما را عالی کند.

4. بدانید و آگاه باشید مرگ بسیار دشوارتر و بسیار سادهتر از حد تصور ما انسانها، به سراغمان میآید؛ زمانش هم که برسد، رخ میدهد. پس خود را به خداوند بزرگ بسپارید و در آغوشش آرام بگیرید.

5. تکرار عبارات تاکیدی و کمککردن به دیگران بسیاری از بیماریها و دردها را از شما دور میکند؛ هر روز این عبارت تاکیدی را تکرار کنید: «هر روز از هر لحاظ بهتر و بهتر میشوم»

 

شاد و قدرتمند باشید

احمد حلت

() یعنی مثبتاندیشی را چندبرابر کنیم

تعداد بازدید: 1625 تاریخ بروز رسانی: دوشنبه 15 مرداد ماه 1397
  ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.