ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

سرمقاله

سرمقاله -مجله موفقیت شماره 375

سرمقاله -مجله موفقیت شماره 375

تابوی مسائل جنسی باید روزی در ایران شکسته شود. وقتی در صحنه اجتماع، هر بار در این مورد با فاجعه‌ای روبه‌رو می‌شویم، ما هم باید با نگاهی متعهدانه وبا توجه به سن کودکان و ادراکشان این آموزش‌ها را بیان کنیم. در همین رابطه، نکات کلیدی زیر را به همه خانواده‌های ایرانی تقدیم می‌کنم....

تابویی که باید با
نگاه متعهدانه شکسته شود


یاد خدا آرامبخش قلبهاست

یاران صمیمی

تابوی مسائل جنسی باید روزی در ایران شکسته شود. وقتی در صحنه اجتماع، هر بار در این مورد با فاجعهای روبهرو میشویم، ما هم باید با نگاهی متعهدانه وبا توجه به سن کودکان و ادراکشان این آموزشها را بیان کنیم. در همین رابطه، نکات کلیدی زیر را به همه خانوادههای ایرانی تقدیم میکنم:

1.وقتی بچهها سوال میکنند و در جستوجوی پاسخی صریح و روشن نیستند، شما باید در حدی اقناعکننده و تا جایی که قانع شوند، به او پاسخ دهید؛ البته باید ابتدا بدانید که خودش چقدر در این زمینه اطلاعات دارد. یا میتوانید با سوالی حواسشان را پرت کنید؛ مثلا وقتی میپرسند: «بچه چگونه به دنیا میآید؟»، برای بچههای زیر پنج سال میتوانیم با اشاره به شکم مادر، از او بپرسیم: «خودت بزرگ شدی، دوست داری چند بچه داشته باشی؟»

2.کودک باید حداقل با یکی از والدین، رابطهای دوستانه و صمیمی داشته باشد و مسائلش را با او درمان بگذارد. مثلا در مورد رازداری به بچههای بالای پنج سال میگوییم: «مادر میتواند همه رازهای تو را حفظ کند» و یادتان باشد جوری رفتار کنید که اعتمادش جلب شود و از شما نترسد. حتی میتوانید چند راز کوچک را از خودتان با او در میان بگذارید تا به شما اعتماد کند.

3.به بچهها بالای سه سال، متذکر شوید که چند نقطه بدن، جاهای خصوصی هستند و هیچ کس حق ندارد به آنها دست بزند.

4.بههیچوجه بچه ها را با هم تنها نگذارید. حتی دو دختر و دو پسر هم باید با حضور یک بزرگتر بازی کنند یا بخوابند و در صورتیکه شادهد بازیهای نامربوط از سوی آنها بودید، باید به نحوی هوشمندانه با موضوع برخورد کنید و آن را به فاجعه تبدیل نکنید.

5.حمامرفتن بچهها را به یک ورزش سریع تبدیل کنید.

6.هرگز کودکان را با بزرگترها، حتی دایی و عمو و معلم و حتی برادرشان تنها نگذارید و هرگز هم نباید دری در خانه، قفل باشد.

7.فیلم و مطالب آموزشی را که در اینستاگرام و تلگرام مجله موفقیت به اشتراک گذاشته میشود، به کودکان نشان دهید و برایشان تعریف کنید.

مراقبت از این گلهای زندگی وظیفه والدین عزیز است. توجه داشته باشیم یک حادثه به ظاهر کوچک میتواند آینده این عزیزان دل را به خطر بیندازد و درنهایت هم بهترین و آخرین توصیه من این است که ابتدا خودتان در این موارد اطلاعات لازم را کسب کرده و آموزش ببینید و حتما از مشورت با یک روانشناس هم برای آموزشهای سنین مختلف کودکان سرزمینم بهره ببرید.

 

همیشه سالم باشید

احمد حلت

() یعنی مثبتاندیشی را چندبرابر کنیم

تعداد بازدید: 1508 تاریخ بروز رسانی: یکشنبه 27 خرداد ماه 1397
  ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.