ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

سخن سردبیر

سخن سردبیر- مجله شماره 387

سخن سردبیر- مجله شماره 387

وقتی قدت یک‌و‌نیم متر است و تو یک‌و‌نیم متر بودن را بپذیری، دیگر وقت خود را برای بلند‌قد‌شدن‌های بی‌فایده و مصرف کنترل‌نشده داروهای هورمونی هدر نمی‌دهی. دیگر کفش پاشنه بلند که به ستون فقراتت آسیب برساند و احتمال شکستن مچ پایت را بالا ببرد، نمی‌پوشی و دیگر حسرت قد رعنای دختران و پسران بلند قد را نمی‌خوری. موقع قرار‌گرفتن در بین آدم‌های قد بلندتر از خودت هم احساس سرافکندگی و حقارت نمی‌کنی. در واقع پذیرش واقعیتی که هست باعث می‌شود....

سخن سردبیر

 

چشم بسته خود را بپذیر!

 

سهیلا ثقفی

 

وقتی قدت یک‌و‌نیم متر است و تو یک‌و‌نیم متر بودن را بپذیری، دیگر وقت خود را برای بلند‌قد‌شدن‌های بی‌فایده و مصرف کنترل‌نشده داروهای هورمونی هدر نمی‌دهی. دیگر کفش پاشنه بلند که به ستون فقراتت آسیب برساند و احتمال شکستن مچ پایت را بالا ببرد، نمی‌پوشی و دیگر حسرت قد رعنای دختران و پسران بلند قد را نمی‌خوری. موقع قرار‌گرفتن در بین آدم‌های قد بلندتر از خودت هم احساس سرافکندگی و حقارت نمی‌کنی. در واقع پذیرش واقعیتی که هست باعث می‌شود تا بخش زیادی از انرژی و تمرکز و هیجان و تنشی که روی ذهن و روان و جسم خود بار کرده‌ایم، آزاد شود و ما فرصت و توان و از همه مهم‌تر، آرامش و اقتدار بیشتری برای پرداختن به اموری را داشته باشیم که واقعا به درد زندگی‌مان می‌خورد و ما را در بهتر‌ساختن آنچه داریم، کمک می‌کنند.

در واقع پذیرفتن همینی که هست، به همین اندازه و همین ناقصی و با همین کم‌و‌کسری‌ها باعث می‌شود اهدافی که برای خود انتخاب می‌کنیم، واقع‌گرایانه‌تر و ریز‌فعالیت‌ها و برنامه‌هایی که برای رسیدن به این اهداف برای خود تعریف می‌کنیم، قابل تحقق‌تر و دست‌یافتنی‌تر شوند.

ما با پذیرش آنچه واقعا هستیم، فرمول موفقیت خود را با داده‌های درست، پر کرده و در نتیجه احتمال رسیدن به جواب دلخواه در بهینه‌ترین زمان با حداقل هزینه را برای خود حداکثر می‌کنیم.

پذیرش همینی که هست، هر چند ایده‌آل و عالی نیست، اما اعث می‌شود ما رفتارهایی مناسب و منطقی و سالم از خود نشان دهیم و از آن مهم‌تر، میزان هیجان و احساسی هم که به رویدادهای درونی و بیرونی وجود خود اختصاص می‌دهیم، معقول باشد؛ در نتیجه تنشی که به اندام و کالبد ما وارد می‌آید، به حداقل می‌رسد و این امکان برای کل وجود ما فراهم می‌شود که در لحظه زندگی کند و از اکنون‌های زندگی بیشترین لذت را ببریم.

پذیرش برای ما آرامش و اقتدار و عزت نفس به همراه می‌آورد و اهداف ما را شفاف می‌کند و احتمال موفق‌شدن ما را در تمام جنبه‌های زندگی بسیار بالا می‌برد. وقتی یک پذیرفتن ساده این‌قدر مزایا دارد، چرا باید به دنیای توهم و خیال پناه برد و چیزی را پذیرفت که واقعی نیست؟

 

تعداد بازدید: 869 تاریخ بروز رسانی: چهارشنبه 3 بهمن ماه 1397
  ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.