ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

سخن سردبیر

سخن سردبیر- مجله موفقیت شماره 386

سخن سردبیر- مجله موفقیت شماره 386

هر وقت صحبت از ارتعاش و فرکانس و موج شنیدید، بدانید که دارید در مورد «تناوب»، یعنی رفت‌و‌برگشت یک پدیده صحبت می‌کنید. کمی تامل در احوال پدیده‌ها و مفاهیم این دنیا به‌خوبی به ما نشان می‌دهد که ذات هستی تناوبی و چرخه‌ای و رفت و برگشتی است؛...........


با اولین برف تبر برنداریم!


هر وقت صحبت از ارتعاش و فرکانس و موج شنیدید، بدانید که دارید در مورد «تناوب»، یعنی رفتوبرگشت یک پدیده صحبت میکنید. کمی تامل در احوال پدیدهها و مفاهیم این دنیا بهخوبی به ما نشان میدهد که ذات هستی تناوبی و چرخهای و رفت و برگشتی است؛ درست شبیه نشان «یین و یانگ» معروف که در دل سیاهی، یک نقطه سفید است که با کمی چرخیدن، این نقطه بزرگ و بزرگتر میشود و بعد دوباره در دل سفیدی، یک نقطه سیاه کوچک برای بزرگشدن خیز برمیدارد.

در ابتدای زمستان هستیم و بلندترین شب سال و کوتاهترین روز سال را تجربه میکنیم؛ اما همیشه قرار نیست همین طور بماند. شب بعد از یلدا، کوتاهشدن ساعات تاریکی و بلندشدن ساعات روشنایی آغاز میشود تا دوباره در ابتدای بهار، شب و روز یکی شوند.

این اتفاقی است که در همه جنبههای زندگی رخ میدهد؛ از سرحالی و سرخوشی دورهای گرفته تا رونق چرخشی کسبوکار و حتی در روابط بین دو نفر که همدیگر را خیلی را دوست دارند.

ذات تناوبی هستی به ما میگوید که رابطه بین دو نفر این حق را دارد که بعضی اوقات سرد و بیروح شود و دیگر گرمی و لطافت قبل را نداشته باشد. دو نفر که همدیگر را واقعا دوست دارند، در این موارد باید صبور باشند و سعی کنند گردونه زندگی را با شکیبایی به جلـو برانند تا یخها آب شده و تاریکیها کوتاه شوند و دوباره روشنایی و گرمای عشق به شکلی تازه و نو به رابطه و پیوندی که دارند، برگـــردد.

آنها که با اولین یخبندان تبر برمیدارند تا درختهای باغ را از ریشه قطع کنند، بد نیست کمی هم امیدوارانه به آینده نگاه کرده و سبزی برگهای جدید را روی شاخههای بهظاهر خشک درخت زمستانزده پیش روی خود تجسم کنند.

بیایید ذات چرخشیبودن هستی و رویدادهای آن را بپذیریم و باور کنیم که هیچ شبی تا ابد شب نمانده است و به قول شاعر «چنان نماند و چنین نیز نخواهد ماند»!

پس به وقت سردی روابط کافی است کمی شکیبا باشیم؛ کمی شکیبایی همراه با تلاش برای کاشتن دانههای جدید عشق و محبت، معجزه میکند.

تعداد بازدید: 1167 تاریخ بروز رسانی: سه شنبه 27 آذر ماه 1397
  ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.