ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

سخن سردبیر

سخن سردبیر- مجله موفقیت شماره 385

سخن سردبیر- مجله موفقیت شماره 385

آیا هنگام وزش باد شدید یا طوفان به درختان توجه کرده‌اید؟ شاخه‌‌ها در مقابل طوفان سرتعظیم فرود می‌آورند و بعد از تمام‌شدن حادثه، استوارتر از گذشته، دوباره می‌ایستند. آیا افرادی را در بین اطرافیانتان می‌شناسید که در اوج عوامل بحران‌زا و اتفاقات تلخ مانند مرگ عزیزان، خیلی زود خود را بازسازی کرده‌اند؟.....استواری در طوفان


یاد خدا آرامبخش قلبهاست

ظرفیت بازگشتن از یک دشواری و توانایی ترمیم خویشتن را «تابآوری» تعریف کردهاند.

یاران صمیمی

آیا هنگام وزش باد شدید یا طوفان به درختان توجه کردهاید؟ شاخه‌‌ها در مقابل طوفان سرتعظیم فرود میآورند و بعد از تمامشدن حادثه، استوارتر از گذشته، دوباره میایستند.

آیا افرادی را در بین اطرافیانتان میشناسید که در اوج عوامل بحرانزا و اتفاقات تلخ مانند مرگ عزیزان، خیلی زود خود را بازسازی کردهاند؟ امروزه روانشناسان بزرگ تابآوری را رویکردی مثبت میدانند که شامل موارد زیر است:

1. تابآوری این نیست که زندگی بدون درد و استرس داشته باشیم.

2. تابآوری به انسان استقامت و قدرت و انرژی مثبت هدیه میدهد. به قول بزرگی «دردی که مرا نکشد، مرا قویتر میکند!»

3. یک ویژگی شخصیتی انسانهای بزرگ، تیزهوشی و بالابودن هوش اجتماعی در مقابل آسیبهاست و یادمان باشد فولاد هنگامی آبدیده میشود که در کوره ذوب شود و در آب، سرد!

4. به عنوان یک روانشناس توصیه میکنم از کودکی در عمل مفاهیمی را به فرزندانمان منتقل کنیم؛ مثلا در مقابل درخواست فرزندتان که از شما آب میخواهد، یک دقیقه معطل کرده و بعد خواسته او را برآورده کنید.

5. شرکت در اردوهای خارج از منزل با رعایت مسائل ایمنی جهت بالابردن مهارت تابآوری در کودکان توصیه میشود.

6. به بچهها مهارتهای اجتماعی ساده را آموزش دهید.

7. از مدیران محترم مدارس میخواهم که بهخصوص در مقطع دبستان، یک روز در سال را به کارهایی مثل آشپزیکردن بچهها، دمکردن چای، پوشیدن لباس بدون کمک دیگران، مانور زلزله و شبیهسازی حادثهها در مدرسه اختصاص دهند.

در پایان به خوانندگان فهیم موفقیت پیام روشنی را تقدیم میکنم که «در دل هر حادثهای درسی نهفته است؛ آن را دریافت کنید و همه اضطرابتان را به خداوند بسپارید.»

شاد و قدرتمند باشید

احمد حلت

() یعنی مثبتاندیشی را چندبرابر کنیم

تعداد بازدید: 1218 تاریخ بروز رسانی: جمعه 16 آذر ماه 1397
  ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.