ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

سخن سردبیر

سخن سردبیر-مجله موفقیت شماره 381

سخن سردبیر-مجله موفقیت شماره 381

روز تعطیلی خانوادگی برای استراحت و تفریح به جنگل رفته بودیم. طبق روال اجاق کوچکی برپا کردیم برای درست‌کردن کباب و چای و البته تماشای شعله و خاطره‌انگیزتر‌کردن این سفر تفریحی کوتاه......


فقط اندکی عشق!

روز تعطیلی خانوادگی برای استراحت و تفریح به جنگل رفته بودیم. طبق روال اجاق کوچکی برپا کردیم برای درستکردن کباب و چای و البته تماشای شعله و خاطرهانگیزترکردن این سفر تفریحی کوتاه. اول که آتش کمرمق بود، با کمک بوتهها و برگها شعلهها را فروزان کردیم و بعد که چوبهای ضخیمتر داغ و گداخته شدند، دیدیم که ارتفاع شعله کمتر شد و آتش در دل اجاق شروع به گسترش کرد.

شاید بگویید این چه ربطی به سخن سردبیر این شماره موفقیت دارد؟ سخن سردبیری که در روزهای ابتدایی ماه مهر، ماه بازگشایی مدارس و آغاز ترمهای جدید درسی منتشر میشود.

نکته جالب قضیه از جایی شروع شد که یکی از همراهان تعدادی چوب تازه روی اجاق گذاشت. این چوبها سرد و خیس بودند و همانطوریکه میتوانید حدس بزنید، باعث شدند که آتش اجاق به سرعت رو به خاموشی گراید.

در این لحظه بود که آن اتفاق استثنایی رخ داد. همسرم، «احمد» از جا بلند شد و اندکی از مایع آتشگیر را روی اجاق در حال سردشدن خالی کرد؛ با این کار او آتش بیرمق ناگهان جان گرفت و شعلهها تمام چوبهای خیس را در آغوش گرفتند. بعد از مدتی چوبهای جدید هم سرخ و گداخته شدند و گرمای اجاق به حالت اول بازگشت.

همسرم لبخندی زد و با اشاره به بطری حاوی مایع آتشگیر گفت: «این بطری عشق است و به ما میگوید هر وقت دیدید شعله رابطهتان، شعله توانگریتان، شعله پیشرفت تحصیلیتان یا هر شعله دوستداشتنی دیگری در زندگیتان دارد کمرمق و خاموش میشود، فقط کافیست چند قطره عشق و علاقه به این اجاق خاموش اضافه کنید؛ دوباره همه چیز به حالت اول برمیگردد.»

سخن سردبیر این شماره موفقیت همین پیام احمد خوبم است. عزیزان؛ شعلههای اشتیاق ما برای موفقیت به طور دائم در معرض خاموش و بیرمقشدن هستند. در این مواقع دو جور میتوان برخورد کرد؛ یا تسلیم شویم و بگذاریم این شعله از بین برود و آن بخش از زندگی ما سرد و تاریک و خاموش شود یا اینکه با تزریق کمی عشق و محبت، کاری کنیم که کمسوترین چراغ و کمرمقترین شعله هم گُر بگیرد و دوباره فروزانتر از قبل به زندگی ما گرما و روشنایی ببخشد. این کاری است که موفقها همیشه انجام میدهند؛ آنها بطری عشقشان را همواره پر و دمدست نگه میدارند تا به محض مشاهده و مواجهه با اجاق سردی در بخشی از زندگی خود و بقیه، فقط با چند قطره عشق، گرمترین و پرتلالوترین شعلهها را به خود و دیگران هدیه دهند.

تعداد بازدید: 1820 تاریخ بروز رسانی: دوشنبه 26 شهریور ماه 1397
  ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.