ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

سخن سردبیر

سخن سردبیر-مجله موفقیت شماره 380

سخن سردبیر-مجله موفقیت شماره 380

به تحصیل‌کرده‌های بیکار جامعه نگاه کنید؛ غالب این جمعیت، اشخاص بسیار باهوش و فوق‌العاده زرنگی هستند که بهره هوشی آن‌ها به مراتب بالاتر از سطح عادی جامعه است. این افراد بیکارند، زیرا خود را در تله باهوشی خود انداخته‌اند..............

بیکارانِ باهوشِ اسیر هوش!

به تحصیلکردههای بیکار جامعه نگاه کنید؛ غالب این جمعیت، اشخاص بسیار باهوش و فوقالعاده زرنگی هستند که بهره هوشی آنها به مراتب بالاتر از سطح عادی جامعه است. این افراد بیکارند، زیرا خود را در تله باهوشی خود انداختهاند.

حال به سطح سواد و میزان مهارت افرادی که درآمد متوسطی دارند، دقت کنید. خواهید دید از هوش عالی و مهارت پیچیدهای برخوردار نیستند. این افراد اکثرا کمسواد که بههیچوجه تفکر علمی ندارند، درآمدشان بسیار بیشتر از تحصیلکردههاست؛ آن هم به یک دلیل بسیار ساده:

آنها خودشان را در دام مدرک تحصیلی و تله هوش بالاتر خود اسیر نکردهاند.

در حال حاضر بسیاری از جوانان تحصیلکرده و مدرکدار ما میتوانند با شرکت در کلاسهای فنی و حرفهای، به یک فن و مهارت ساده مسلط شوند و از طریق شرکت در آزمونهای فنی و حرفهای، مدرک استاندارد جهانی بگیرند و با ثبت مدرک در اتحادیه و صنف مربوط به آن شغل، جواز کسب دریافت کرده و کاری برای خود راه بیندازند؛ حتی میتوانند اگر خواستند، با همین مدرک استاندارد مهاجرت کنند و در کشورهای توسعهیافته درآمدهای بسیار بیشتری داشته باشند. اما این تحصیلکردهها بااحتیاط به این گزینه نگاه میکنند و اصرار دارند که حتما از همان تخصص دانشگاهی خود درآمدی بهدست آورند و این همان تله تحصیلکردگی و دام هوشمندبودن است.

موفقها دقیقا کسانی هستند که این تله را دور زدهاند و از آن پریدهاند. آنها اجازه نمیدهند هوش یا مدرک تحصیلی یا حتی موفقیتهای قبلیشان، تله و دامی شود برای درجازدن. آنها بهسرعت نیازهای مهارتی جامعه و محیط زندگی خود را شناسایی میکنند و در صورت نیاز بلافاصله آن مهارتها را یاد میگیرند.

یک انسان موفق، فرد باهوشی است که همیشه فروتنانه برای یادگیری سریع هر مهارتی که لازمه بقا در شرایط جدید باشد، آماده است.

تعداد بازدید: 1770 تاریخ بروز رسانی: چهارشنبه 14 شهریور ماه 1397
  ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.