ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

سخن سردبیر

سخن سردبیر-مجله موفقیت شماره 378

شاید درک این مطلب در ابتدا مشکل باشد! مگر ممکن است وضعیت زندگی وقتی دلار هزار تومان است، با وقتی ده‌هزار تومان است، یکسان باشد؟ اما نکته طلایی در یک زندگی موفقیت‌آمیز درک همین تفاوت است. به بازی تحریم اقتصادی و جنگ اقتصادی بی‌رحمانه‌ای که کشورمان گرفتار آن شده، اگر با منطق طراحان آن نگریسته شود،............

قیمت دلار هر چه بود، تو همچنان موفق باش!

شاید درک این مطلب در ابتدا مشکل باشد! مگر ممکن است وضعیت زندگی وقتی دلار هزار تومان است، با وقتی دههزار تومان است، یکسان باشد؟ اما نکته طلایی در یک زندگی موفقیتآمیز درک همین تفاوت است. به بازی تحریم اقتصادی و جنگ اقتصادی بیرحمانهای که کشورمان گرفتار آن شده، اگر با منطق طراحان آن نگریسته شود، چیزی جز محرومیت و محدودیت و رنج و ناراحتی دیده نمیشود؛ اما اگر از نگاه یک فرد موفقیتجو با روحیه چالشپذیر به این بازی نگاه کنیم، میبینیم که قیمت دلار هر چه باشد، باز هم فرصتهای عالی برای موفقشدن و داشتن یک زندگی موفقیتآمیز وجود دارد.

یک مرد میانسال شصت ساله را در نظر بگیرید که به خاطر اتفاقاتی که کنترل همه آنها در دست او نبوده، به خاک سیاه نشسته و تمام دار و ندار شصت سال زندگی خود را از دست داده است. او در شرایطی است که همین الان یک جوان بیکار بیستویک ساله که تازه از خدمت سربازی آمده، قرار دارد. به نظر شما آیا این پیرمرد ورشکسته میتواند دوباره از جا بلند شود و برخیزد؟

منطق آدمهای حسابگر میگوید او دیگر فرصتی ندارد و هرگز نمیتواند موفق شود؛ اما منطق موفقیتیها میگوید که او، نهتنها میتواند بهتر و زودتر و سریعتراز آن جوان بیتجربه به ثروت و مکنت برسد، بلکه با تجربه کلان و گرانقدری که از شصت سال سروکلهزدن با زندگی و مشکلاتش نصیبش شده، میتواند حتی برای همان جوان بیکار هم شغل و درآمد خلق کند.

این همان اتفاقی است که اگر قیمت دلار سربه آسمان بزند، باز هم در زندگی یک فرد موفق میافتد. فرد موفق، موفقیت خود را مدیون مال و اموالش نمیداند که با کم و زیاد شدن ارزششان، چیزی را از دست بدهد یا به دست بیاورد. او موفقیتش را از درون خودش میگیرد و به همین خاطر، خود را با شرایط بیرونی، هر طور که باشد، وفق میدهد و رقصی مطابق با آهنگی که زندگی برایش مینوازد، خلق میکند.

اگر دلار گران شود، بدیهی است که بسیاری از مواد اولیهای که قیمتشان وابسته به دلار است، گرانتر میشوند و دیگر تولید بسیاری از محصولات مقرون به صرفه نخواهد بود. این یک اصل بدیهی در اقتصاد است؛ اما اگر این اتفاق را به فال نیک بگیریم و به سراغ تولید محصولاتی برویم که مواد اولیه آنها را میتوان بسیار ارزانتر تهیه کرد، دیگر مشکل قبل وجود نخواهد داشت و زندگی همان ریتم و آهنگ آرام قبلی خودش و حتی بهتر را خواهد یافت.

دلار که گران شود، بدون تردید قیمت مواد غذایی که از خارج میآید هم گران خواهد شد؛ اما همه غذاها و خوراکیهای عالم که قرار نیست از خارج بیایند. همان ویتامین ث و مواد معدنی مغذی که در انبه و موز و نارگیل و آناناس هست، در گوجه فرنگی و خیار و سبزیجات هم هست و هیچکس تابهحال بهخاطر خوردن مواد غذایی بومی و محلی از گرسنگی نمرده و اتفاقا به خاطر سالمبودن آنها، بیشتر هم زنده مانده است.

بالارفتن قیمت دلار و تحریمهای اقتصادی بدونتردید آسیبهایی را به زندگی عادی وارد خواهد کرد، اما این آسیبها به آن زندگیهایی وارد میشود که اجزا و عناصر تشکیلدهندهاش به محصولات خارجی قابلخرید با دلار وابسته است.آنهایی که وسایل زندگی و تغذیه و کار و تفریح و استراحتشان همگی وطنی است و برای خریدشان نیازی به تهیه و پرداخت دلار نیست، قیمت دلار هر چه شود، همیشه در همان شرایط عالی به سر خواهند برد.

موفقها این شکلی زندگی میکنند؛ زندگی و اجزای آن را به چیزهایی که کنترلشان در دست خودشان نیست، وابسته نمیکنند.

 

تعداد بازدید: 1608 تاریخ بروز رسانی: دوشنبه 15 مرداد ماه 1397
  ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.