ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

سخن سردبیر

سخن سردبیر-مجله موفقیت شماره 377

سخن سردبیر-مجله موفقیت شماره 377

استادان موفقیت از گذشته‌های دور همیشه یک جمله کلیدی را تکرار می‌کردند که این شماره به‌عنوان سخن سردبیر، آن را انتخاب کرده‌ایم؛ آن‌ها می‌گفتند: «پیام گمشده ما در لابه‌لای فاصله بین صداها پنهان است.» اما در فاصله بین صداها که چیزی غیر از سکوت و بی‌صدایی نیست! .............

چشمها را باید شست، جور دیگر باید دید!

استادان موفقیت از گذشتههای دور همیشه یک جمله کلیدی را تکرار میکردند که این شماره بهعنوان سخن سردبیر، آن را انتخاب کردهایم؛ آنها میگفتند: «پیام گمشده ما در لابهلای فاصله بین صداها پنهان است.» اما در فاصله بین صداها که چیزی غیر از سکوت و بیصدایی نیست! پس چگونه ممکن است پیام رویایی و درواقع پاسخ مشکل ما در سکوت پنهان شده باشد؟

اگر بخواهیم این جمله را تعمیم دهیم، میتوانیم بگوییم:

ـ استراحت واقعی بین دو تلاش سنگین خود را ظاهر میکند.

ـ آشتی حقیقی بین دو بحث و جدل و دعوای سخت اتفاق میافتد.

ـ عشق بین دو فراق و دلتنگی دشوار نمایان میشود.

ـ و..

به نظر شما وجه تشابه همه اینها چیست؟

پاسخ روشن است! رهایی از میدان یا فضایی که در آن اسیر شدیم و صعود و جهش به یک بعد متفاوت‏تر نسبت به آنچه درگیرش هستیم؛ در واقع راز موفقیت در بسیاری از حوزهها چیزی جز این چرخش یا جهش به یک زاویه دید یا پنجره نگاه متفاوت نیست.

اگر در یک سطح و در یک فضا، مشکلات غیرقابلحل و محال به نظر میرسند، شاید خیلیها جا بزنند و دست از تلاش بردارند و اهداف خود را واگذار کنند، اما یک فرد موفق از خود میپرسد: «نکند راهحلی که برای این مشکل وجود دارد، در یک فضا یا بعدی متفاوت با آنچه برایمان آشنا و مرسوم است، قرار داشته باشد؟»

دکتر حلت در سرمقاله این شماره به نکته بسیار مهمی اشاره کرده و میگوید که همین گرانشدن دلار و تحریم و تصفیر میتواند یک فرصت طلایی برای پوستکندن و پوستانداختن اقتصاد ناکارآمدی باشد که از یک محاصره اقتصادی نهچندان ترسناک، خود را باخته است.

این فرصت طلایی مادامی که خود را درگیر فضاها و فضاسازیهای تفکرات و ایدههای قدیمی کند، دیده نمیشود. باید خود را از «نمیشودها» و «نبایدها» و «محالات به ظاهر منطقی» بیرون بکشیم و در فاصله بین دو صدا، گمشده خود را در سکوت و بیصدایی و بیطرفی و بیترسی بین آنها پیدا کنیم.

موفقها همیشه به خود میگویند: «شکی نیست که همیشه راهحلی هست؛ اما این راهحل ممکن است در جایی مخفی شده باشد که با چشمهای کدر و زنگارگرفته کنونی ما، قابلرویت نباشند. کافی است چشمها را بشوییم و از پنجرهای جدید و افق و چشماندازی متفاوت به مسئله نگاه کنیم؛ بیتردید راهحل طلایی خود را آشکار می‏کند.»

تعداد بازدید: 1650 تاریخ بروز رسانی: شنبه 30 تیر ماه 1397
  ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.